Koen Naert is negende geworden tijdens de marathon van Sevilla en legde het parcours af in 2u07:18, slechts 22 seconden boven zijn persoonlijk record. Het is zijn tweede tijd ooit op de marathon en daarmee ook zijn beste prestatie sinds 2023.
Koen Naert werkte de voorbije jaren religieus toe naar de Olympische Spelen in Parijs. De olympische nummer 10 van drie jaar eerder kende daar echter een offday en stelde bij wijze van herkansing het volgende mondiale kampioenschap – het WK in Tokio – als nieuw hoofddoel. Dankzij een top 5-notering in de marathon van New York van 2023 was Naert automatisch gekwalificeerd in de ogen van World Athletics, maar zijn plan om nog eens een snelle tijd te lopen bleef overeind. Belgische selectiecriteria zijn er namelijk nog niet, dus die zou op een gegeven moment nog van pas kunnen komen. De keuze viel op Sevilla, waar Hanne Verbruggen, Michael Somers en Lahsene Bouchikhi in het recente verleden mooie dingen lieten zien.

Naert, die ontspannen had toegeleefd naar zijn marathon, koos bij de start voor het tweede groepje. Zo vertrok hij aan een tempo dat ongeveer richting 2u06 zou leiden. Hoewel hij de limiet dankzij zijn automatische kwalificatie niet meer nodig heeft, is dat een goede graadmeter. Voor een rechtstreeks ticket naar Tokio wordt in principe namelijk 2u06:30 gevraagd door World Athletics. Naerts PR bedraagt sinds april van 2023 2u06:56.
Met een doorkomst na 63’11” aan het halve marathonpunt verliep alles perfect volgens schema. Beperkt verval – door Naert goed binnen de perken gehouden – zorgde ervoor dat de chronometer uiteindelijk na 2u07:18 mocht afgedrukt worden. Net geen PR, maar wel goed voor de negende plaats en zijn snelste marathon sinds Rotterdam twee jaar geleden. Enkele minuten voor onze landgenoot kwam Ethiopiër Selemon Barega als winnaar over de meet. De olympische 10.000m-kampioen van Tokio debuteerde op de marathon in 2u05:15.
